літературознавець, фольклорист, поетеса, педагог
Світлана Барабаш
Поезія... Чиста, мов джерельна вода, лірична, мов стародавня пісня, тонка і душевна, вона на сьогоднішній день ще не досить вивчена. Та промине час, забринить її лірика, зазвучить пісня-сповідь, пісня-пізнання Світлани Барабаш про неповторність українського світу. Світу прадавнього й молодого, в якому споконвіку живе його Зелена Душа, в якому ходить Осінь ї не перецвітає Весна. Світу, в якому Дух животворить.
«Олександрівські університети»
М. Кузик, Л. І. Литвин
М. Гоголь говорив, що народні пісні для України – все: і поезія й історія і батьківська могила, що пісні ці – народна історія, жива, яскрава, сповнена барв, істини, історія яка розкриває все життя народу.
У житті Світлани Григорівни Барабаш все починалося з пісні. Ще в дитинстві мама співала їй сумні колискові пісні, бо кругом вирувало страхіття війни, і Вкраїна тяжко голосила. Світлана Григорівна була закохана в народну пісню, ось як вона сама згадувала: «З дитинства народна пісня була світлом, у якому жила, дихала, виростала моя душа. Сьогодні думаю,що саме мамина і татова пісня – це і є той золотий запас мого народу, який рятував і рятує нас від знеособлення». Тому сама Світлана Григорівна Барабаш записала, зібрала материні пісні і видала окремі збірки «Ясний серпанок маминої пісні» та «Пісні з маминого голосу». Пісня Світлани Барабаш - це унікальне явище української культури, яке вписало нас у простір невмирущості. Її пісня вражає і пейзажним колоритом, і картинами кохання, і відданістю рідному краю, Україні, і філософічністю думки. Головне чудо – спектр її тематики, глибина змісту, незбагненна й незрівнянна за своєю красою і простою поезія.
Композитори - співавтори пісень Світлани Барабаш
Сергій Ігорович Сімонов: «Заквітчалась осінь айстрами», «Вишневий сад», «А в березні» та ін.
Марина Миколаївна Бєлова : «Своя у кожного стежина», «Засвічу тиху свічку надії» та ін.
Олександр Олексійович Решетов: разом із С. Г. Барабаш підготував пісенник «Засвічу тиху свічку надії» (2007). Також написав музику до віршів Світлани Григорівни, які увійшли до збірок:
CD-диск:
«Вітер рве хмаринкам сірі плащики», «Матіолою вечір пропах», «Осінній вальс», «Я з доброго роду, козацького роду», «Засвічу тиху свічку надії»
(2006)
«Весела осінь в сонячній сукенці», «Моя любове, ти мене знайшла», «Червень», «Сірооке моє кохання», «Своя у кожного стежина»,
«Осене», «Я стожильна» та ін.
(2002)
«А музика і плакала, й сміялась», «Заворожи, циганко чорноока», «Світає зима білим сяйвом беріз», «Тебе мені дарує листопад»,
«Чи ти був моєю долею» та ін.
(2004)
«Засипає снігом Україну», «Краєм неба», «Золоті причали Осені...», «Коли звучать предивні голоси»,
«Я не питаю, як тобі живеться», «Любове моя остання» та ін.
(2005)
«Народ український нас благословив...»
(2012)
Засвічу тиху свічку надії — пісенна збірка пропонує знайомство з пісенною творчістю двох авторів — поета Світлани Барабаш та композитора Олександра Решетова, пісні яких звучать на естраді й у ефірі.
В цьому хрестоматійному виданні шанувальники пісні знайдуть мелодії, сповнені емоційного і філософського звучання, співзвучні настрою душі, які стануть їхніми улюбленими піснями. В них автори відтворюють вічне, неповторне й таємниче. Видання розраховане на викладачів музики, студентів музичних навчальних закладів, учнів музичних шкіл, на широкий загал шанувальників мелосу. Воно допоможе розширити їхній світогляд, підвищити музично-культурний рівень.
Вміст: «Зима так юно закружляла вальсом», «Десь в осінь задивилась горобина», «Плаче осінь вогким листом», «Мій білий кінь не хоче пить води», «Красива печаль завмирання», «Наречений мій», «Жовтогарячий Київ», «Золотіє спогадами осінь», «Подолаю печаль, подолаю», «А по долинах зацвітають маки», «Покличу маму тихо, як умію» та ін.
(2007)